Çatı Katı Dekorasyon

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Çatı katı dekorasyonun örnekleri ile sizlere bir çok fikir ve örnekler sunuyoruz. Türkiye’nin büyük bir bölümünde çatı onarımı daha önceleri Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında yapılıyordu. Ancak, küresel ısınmanın etkisi, ağustos ayında tatilin sürmesi ve Ramazan sebebi ile bu yıl çatı onarımı yoğunluklu olarak Ekim - Kasım aylarına kaydı.Yağışların neredeyse yok denecek kadar olması çatı alarmını geciktirdi. Ancak özellikle son dönemdeki yağışlar, kış öncesi çatı sorunlarını önceden haber verdi ve çatı aktarım ve onarımları hızlandı.Bazı binalar az bir ısı ile ısınıyor. Bazı binalar ise milli ekonomiye zarar verebilecek şekilde çok maliyetli oluyor.

Bu da binalar yapılırken ısı yalıtımına uyulmadığından kaynaklanıyor. Yalıtım; ekolojik denge, hava kirliliğinin önlenmesi, enerji tasarrufu ve sağlıklı mekanların oluşturulması açısından önemlidir.Bir evin çatısı yalıtım işlevini yerine getiremeyecek hale geldiyse; çatı örtüsünde bazı hatalar mevcutsa yapıyı oluşturan diğer yapı elemanlarında da ciddi fonksiyonel bozukluklar meydana gelebilir.Size " Çatınızı Yağmurlar Gelmeden Tamir ve Tadilat Ettirmenizi " ve " Yakıt Tasarrufundan " Faydalanmanızı Öneriyoruz.

cati-kati-dekorasyon7.jpgcati-kati-dekorasyon11.jpgcati-kati-dekorasyon.jpgcati-kati-dekorasyon3.jpgcati-kati-dekorasyon12.jpgcati-kati-dekorasyon4.jpgcati-kati-dekorasyon9.jpgcati-kati-dekorasyon19.jpgcati-kati-dekorasyon18.jpgcati-kati-dekorasyon5.jpgcati-kati-dekorasyon21.jpgcati-kati-dekorasyon10.jpgcati-kati-dekorasyon2.jpgcati-kati-dekorasyon6.jpgcati-kati-dekorasyon13.jpgcati-kati-dekorasyon16.jpgcati-kati-dekorasyon23.jpgcati-kati-dekorasyon8.jpgcati-kati-dekorasyon20.jpgcati-kati-dekorasyon14.jpgcati-kati-dekorasyon22.jpgcati-kati-dekorasyon15.jpgcati-kati-dekorasyon17.jpg

Çatı, bir binanın en üst yüzeyini örtmek için yapılır. Binayı özellikle suyun meydana getirebileceği hasarlara karşı korur. Çoğu ülkede, çatının birincil kullanım amacı, yağmura binaları yağmura karşı korumaktır. Binanın yapısına bağlı olarak, çatı ayrıca sıcağa karşı, güneş ışığına karşı, soğuğa karşı ve rüzgara karşı da binaları korumak için kullanılabilir.Günümüzde, bir çatının yapılması, çeşitli yerel ve uluslararası mimari yasalara tabidir. Bir çatının dizaynında kullanılan çatı malzemeleri , nasıl yapıldığı ve dayanıklılığı yasalarla belirlenmiştir. Çatı malzemeleri, muz yaprakları, alüminyum, önceden dökülmüş beton vb. olabileceği gibi, en yaygın kullanılanları, ahşap, atermit, kiremit ve şıngıldır. Dünyanın birçok yerinde çatı malzemesi olarak seramik kiremitler tercih edilir.


Son Eklenenler

25 Kasım 2018
23 Eylül 2015
22 Eylül 2015
15 Eylül 2015

Statistics

Kullanıcılar
8
Makaleler
211
Makale Görünüm Sayısı
780797

Kimler Online

150 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

© 2020 AnindabuL.net