Türban Şal Modelleri

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Tesettür modelleri ve bağlama şekilleri günden güne değişiklik gösteriyor. Hepsi de birbirinden güzel bu örtünme şekilleri kullanılan materyalle de alakalı olarak klasik veya salaş olarak tercih edilebiliyor. Şallar daha geniş ve rahat tercih edilirken eşarplar daha sıkı veya daha keskin hatlar ile örtülüyor.

Önümüzdeki yıl için piyasaya çıkacak eşarp ve şal modelleri çok ince hatlara sahip. Ayrıca desenli eşarp, şal modelleri trend olacağa benziyor. Öyle ki sade eşarplar ve şallar yerini önümüzdeki sene desenli, çiçekli tasarımlara bırakacak. Moda tasarımcıları daha çok desenli modeller ortaya çıkarıyor. Ülkemiz insanlarındaki birlik berabarlik ve aramızda yaşanan heyecan bir çok şeyi ortaya koyuyor. İnsan hayatının en özel anları eş dost ile geçerken bu toplantılar bir anlamda şıklık ve zerafet gösterisinede sahne oluyor. Örnek vermek gerekirse, nişan düğün gibi organizasyonlarda güzel giyinmekle sınırlı kalmayan tesettürlü hanımlarımız artık başörtüsüne alternatif oluşumlara yöneldi. 

turban-sal-modelleri3.jpgturban-sal-modelleri8.jpgturban-sal-modelleri11.jpgturban-sal-modelleri21.jpgturban-sal-modelleri4.jpgturban-sal-modelleri9.jpgturban-sal-modelleri13.jpgturban-sal-modelleri.jpgturban-sal-modelleri18.jpgturban-sal-modelleri20.jpgturban-sal-modelleri17.jpgturban-sal-modelleri7.jpgturban-sal-modelleri12.jpgturban-sal-modelleri15.jpgturban-sal-modelleri10.jpgturban-sal-modelleri2.jpgturban-sal-modelleri6.jpgturban-sal-modelleri14.jpgturban-sal-modelleri19.jpgturban-sal-modelleri5.jpgturban-sal-modelleri16.jpg

Hadis-i Şerif: Abdullah b. Amr radıyallahu anhuma’dan gelen hadiste Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmaktadır:

سيكون في آخر أمتي رجال يركبون على السروج كأشباه الرجال ينزلون على أبواب المسجد نساؤهم كاسيات عاريات على رؤوسهم كأسنمة البخت العجاف العنوهن فإنهن ملعونات لو كانت ورائكم أمة من الأمم لخدمن نساؤكم نساءهم كما يخدمنكم نساء الأمم قبلكم

“Ahir zamanda ümmetimden, deve semerine benzer bineklere binen adamlar olacak, mescit kapılarında inecekler. Onların kadınları örtülü çıplaktırlar. Saçları deve hörgücü gibi kabarıktır. Onlara lânet edin, çünkü onlar lanetlidir. Eğer sizden sonra başka ümmetler gelmiş olsaydı sizin kadınlarınız onların kadınlarına hizmetçi olurdu, aynı sizden önceki ümmetlerin kadınlarının size hizmet ettiği gibi.”


Son Eklenenler

25 Kasım 2018
23 Eylül 2015
22 Eylül 2015
15 Eylül 2015

Statistics

Kullanıcılar
10
Makaleler
211
Makale Görünüm Sayısı
877939

Kimler Online

56 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

© 2020 AnindabuL.net